20/Ekim/2016, 17:58 - 
MUHARREM AYI KUTLAMASI

MUHARREM AYI KUTLAMASI

Halkımıza Aşure İkramında bulunduk

         Muharrem ayı Aşure ikramı Etkinliğe katılan Vakıf Başkanı Osman Nuri Başaran, II.Başkan Erol Yıldırım, Yönetim Kurulu üyeleri Temel Temur, Bekir Keskin, Ahmet Yılmaz, İsmet Aydın, Kadın Kolları Başkanı Ayla Ünal Yılmaz ve Davutdede Mahalle Muhtarı Hatice Çınar ve Kadın kolları üyeleri kazan başına geçip vatandaşlarımıza aşure ikram ettiler. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte aşure dağıtan Başkan Başaran, Muharrem ayının dostluk, kardeşlik ve paylaşma duygularının pekiştiği bir ay olduğunu söyleyerek, “Bugün burada dağıttığımız aşurenin kardeşliğe ve barışa katkıda bulunmasını temenni ediyorum” dedi.

      Aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Ayla Ünal Yılmaz "Muharrem ayının farklı bir yeri var. Çünkü içerisinde ‘aşure’ gibi önemli bir günü barındırıyor. Aşure hepimizin ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatmak adına halkımıza aşure dağıtıyoruz” diye konuştu.

         Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olması sebebiyle toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileğinde de bulunan Başkan Osman Nuri Başaran , “Aşure, birçok bakliyat ve kuruyemiş çeşidinin bir araya gelmesiyle oluşan çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımız ile beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anlatır. Geleneklerimizin önemli bir parçası olan aşureyi Bursalı hemşerilerimizle paylaştık. Aşure ikramında bize herzaman destek olan iş adamı Salim Usta'ya ve bu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi arz ederim. Aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm halkımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum'' dedi.


        Vakfımızın Muharrem ayı dolayısıyla düzenlemiş olduğu halkımıza aşure ikramı dualar eşliğinde başladı. Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ikram edilen aşure kısa sürede tükendi.
           


   


       AŞURE ETKİNLİĞİ 2016


YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Artvin Kültür ve Yardımlaşma Vakfı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
ANKET

Sitemizi Beğendiniz mi?
 


VAKFET YAŞAT YAŞA


TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN, ZİRAAT BANKASI BURSA ŞUBESİNDE BULUNAN HESABIMIZA  BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ..                                      (HESAP NO: 0060 - 62824443-5001) (IBAN:TR77 0001 0000 6062 8244 435001)

Sitemizdeki Tüm Görsel ve Yazılar Kanuni Müeyyideye tabidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve yayınlanamaz. Sayfamıza eklenen yorumların sorumluluğu ekleyene aittir. Artvin Vakfı hiç bir şekilde sorumlu değildir.

Adres : İnönü Cad.Yuvam İşhanı No.113 Kat:2 No:213 16220 Osmangazi/ Bursa
Tel :0 224 3609808
Faks : 0 224 3609808
Site Haritası