06/Haziran/2016, 18:51 - 
YAZ YAYLA ŞENLİKLERİ

YAZ YAYLA ŞENLİKLERİ

Yayla Şenlikleri Başladı...

            Haziran ayı ile birlikte yaza merhaba dediğimiz bu günlerde Artvinli derneklerimiz hummalı bir çalışma içerisindeler. Haziran ayının ilk haftasında Ramazan ayıda başladığından sıkışıklık olmaması için erkenden dernek etkinliği çerçevesinde yayla şenlikleri başlatıldı. Bu hafta sonuda dört yaylada dört farklı derneğin düzenlediği etkinliklere vakıf yönetimi olarak katkı koymak adına katıldık. Etkinliklerine gittiğimiz Dernek Başkanları bizleri çok iyi karşıladı ve ağırladılar. Etkinliklerine katıldığımız dernekler ve başkanları ; Ardanuçlular Derneği Yayla Şenliği Tuzaklı Köyünde Başkan Metin aydın, Gürsu Yusufeliler derneği Yayla Şenliği Alaçam Köyü yaylasında Başkan Feyyaz Demir ve Bertalılar Derneği Karapınar Aral Mesire alanında Başkan Ali Kılıçer .

              Yukarıda konu edilen yayla şenliklerine vakıf yönetiminden Başkan Osman Başaran, Başkan Yrdç Erol Yıldırım, Genel Sekreter İsmet Aydın, Orhan Aslan, Bekir Keskin, Düşünsel Şentürk, Ahmet Yılmaz, Ayhan Özdemir, Önceki yönetimden Adil Pehlivan ve Ayla Ünal Yılmaz (Kadın Kolları Başkanı) Katılım da bulunduğumuz yayla şenlikleri ile kültürümüz işlenmeye çalışılmış ması gurur vericidir. Sonraki nesillere aktaracağımız en önemli unsur kültürümüzdür. Böylelikle varlığımız devam edeceği kanısındayız. Bu kültürdür bizi bir arada tutan beraberliğimize katkı koyan. Bu vesile ile Ramazan Ayıda öncelikle Ülkemize ve İslam alemine barış, huzur ve bolluk getirsin. 


YAYLA FESTİVALLERİ


YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Artvin Kültür ve Yardımlaşma Vakfı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
ANKET

Sitemizi Beğendiniz mi?
 


VAKFET YAŞAT YAŞA


TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN, ZİRAAT BANKASI BURSA ŞUBESİNDE BULUNAN HESABIMIZA  BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ..                                      (HESAP NO: 0060 - 62824443-5001) (IBAN:TR77 0001 0000 6062 8244 435001)

Sitemizdeki Tüm Görsel ve Yazılar Kanuni Müeyyideye tabidir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve yayınlanamaz. Sayfamıza eklenen yorumların sorumluluğu ekleyene aittir. Artvin Vakfı hiç bir şekilde sorumlu değildir.

Adres : İnönü Cad.Yuvam İşhanı No.113 Kat:2 No:213 16220 Osmangazi/ Bursa
Tel :0 224 3609808
Faks : 0 224 3609808
Site Haritası